Перейти до вмісту

Відпустка

Як заощадити кошти на відпустку впродовж року?

Плануйте вашу поїздку заздалегідь, шукаючи вигідні пропозиції щодо витрат на дорогу до місця відпочинку та проживання.
Для того, щоб визначити кількість коштів, яку вам для цього потрібно заощадити, варто конкретизувати свій план щодо відпустки і визначитись з місцем та способом відпочинку, дорожніми витратами та іншими пунктами витрат.
Якщо потрібна для відпустки сума виявилась для вас зараз занадто великою, обирайте більш доступні альтернативні варіанти.
Далі розподіліть цю суму на щомісячні або щотижневі внески у вашому бюджеті.
Перегляньте ще раз свої щоденні витрати та виділіть ті витрати, на яких можна зекономити. Встановіть автоматичну функцію відрахування коштів до окремого рахунку на відпустку, або просто відкладайте накопичені кошти у конверт. І не забувайте, що інколи зекономлені на щоденній покупці чашці кави кошти або взятий з дому до офісу домашній обід можуть допомогти вам заощадити кошти для наприклад, покупки квитків на потяг до місця відпочинку.
За допомогою цих порад і дисциплінованого підходу до заощадження, ви зможете підготуватись фінансово для своєї відпустки.

Організація відпустки та способи зменшення витрат

Планування та організація відпустки можуть допомогти вам не лише розслабитися і насолодитися відпочинком, але і значно скоротити витрати.
Перш за все, визначте суму, яку ви готові витратити на відпустку. Це допоможе вам керувати витратами та уникати надмірних витрат. Розпочніть планувати свою відпустку наперед.
Чим раніше ви почнете, тим більше можливостей для отримання знижок і вигідних пропозицій ви знайдете. Розгляньте можливість заміни дорогих готелів на апартаменти чи квартири для оренди, що може бути більш вигідним.

За можливістю передбачте наявність кухні при бронюванні помешкання для відпустки. Ви можете використати її для приготування вечері чи сніданку. І навіть якщо ви скористаєтесь нею лише декілька разів за відпустку, це зменшить ваші загальні витрати, але в той же час не позбавить можливості скуштувати місцеву кухню.
Може це звучить дивно, але інколи найяскравіші моменти відпуски не вимагають додаткових витрат, бо відбулись під час прогулянок, відвідування місць з гарними краєвидами або в моменти спостереження за місцевою культурою та традиціями – і все це було абсолютно безкоштовним. Отже не всі атракції, які пропонуються туристам, варті витрачених на них грошей.
Подорожуйте у періоди «низького сезону», коли ціни на перельоти та проживання зазвичай є нижчими.
Обов’язково придбайте страховку до вашої відпустки – це допоможе уникнути непередбачених витрат через негаразди та проблеми зі здоров’ям.
Планування та уважне ставлення до витрат допоможе вам насолодитися відпусткою, до того ж не навантажуючи свої фінанси надмірно.

Фінкульт – це освітній проєкт з фінансової грамотності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Основною метою проєкту є підвищення рівня фінансової обізнаності та фінансової культури громадян, а також зростання рівня довіри до фінансової системи України.